Bio-fermentacje: nowa generacja naturalnych składników kosmetycznych

Świat jest pełen fascynujących roślin. Różne części pojedynczej rośliny mogą zapewniać różne poziomy składników kosmetyków.

W zależności od tego, jak surowiec jest ekstrahowany z rośliny, na przykład z powodu różnych warunków prasowania lub różnych rodzajów ekstrakcji, jego skład również jest bardzo różny. W ten sposób powstają niezliczone cenne, naturalne składniki, które znamy i lubimy z wysokiej jakości kosmetyków naturalnych.

Ze względu na złożony skład naturalne surowce kosmetyczne często mają szerszy efekt kondycjonowania niż syntetyczne. Aby dać jeden przykład: olej z pestek winogron ma właściwości przeciwzapalne, gojące się i przeciwutleniające oraz wzmacnia skórę i tkankę łączną. Ponadto łagodzi wyprysk atopowy, łupież i trądzik.

Oczywiście, pomimo tego wspaniałego repertuaru możliwości, nie przestajemy szukać nowych składników roślinnych, które mogą nie tylko zastąpić, ale przewyższyć syntetyczne składniki lub surowce pochodzenia zwierzęcego.

Spójrz: otwierają się nowe drzwi! Biofermentacja jest za nimi, a za nią kryje się cała generacja nowych naturalnych składników kosmetycznych.

Znamy fermentację jako transformację mikrobiologiczną z surowców organicznych do produkcji żywności lub napojów, takich jak kapusta kiszona, kimchi, ser, tempeh, piwo lub wino. Stosowany w kosmetykach otwiera ogromny potencjał dla nowych, niezwykłych składników. Ponadto, wykorzystujemy nieznane dotąd w fermentacji roślinny, takie jak: dynia, bambus, chili lub cytryny.

Uzyskane w wyniku konwersji przez mikroorganizmy, takie jak fermenty Lactobacillus są często bardzo dobrze tolerowane i zależą od surowca i różnych efektów pielęgnacyjnych. Najlepsza część: wiele wartościowych składników fitoskładników jest dostępnych dzięki temu procesowi! Kilka przykładów:

  • Fermentacja kokosowa (wyciąg z owoców Lactobacillus i Cocos Nucifera): Fermentacja miazgi kokosowej ma działanie odżywcze i intensywnie nawilżające. Jednak jego skuteczność przeciwdrobnoustrojowa jest szczególnie ekscytująca, zastępując tradycyjne syntetyczne środki konserwujące tym naturalnym składnikiem.
  • Fermentacja chili (wyciąg z owoców fermentacji Lactobacillus / Capsicum Frutescens): W przeciwieństwie do ekstraktów z papryki chilli kapsaicynoid zawarty w brzeczce nie podrażnia, a nawet zapobiega podrażnieniom. Chiliferment ma stymulujący wpływ na krążenie, dzięki czemu składniki odżywcze mogą być lepiej wchłaniane przez skórę. W pielęgnacji włosów wzmacnia włosy i skórę głowy oraz wspomaga wzrost włosów.
  • Fermentacja dyni (Lactobacillus / Pumpkin Fruit Ferment przesącz): Ten cenny ferment witaminy A bogate dyni aktów zmiękczającym i wygładzającym przez delikatnym efektem obierania. Uszkodzone i łamliwe włosy są intensywnie pielęgnowane. Działanie nawilżające i wygładzające zapewnia zdrową poświatę od nasady aż po same końce.

Polecamy