Biotworzywa: trzcina cukrowa zamiast ropy naftowej

Trash 2 Treasure - tuby wykonane z surowców odnawialnych

Mówimy, że dzięki naszym produktom chcemy uczynić świat bardziej zielonym. To prawda i dlatego nie tylko intensywnie pracowaliśmy nad składem naszych szamponów , żeli pod prysznic i balsamów , ale także przyjrzeliśmy się bliżej naszym opakowaniom. Plastik niekoniecznie jest zły sam w sobie. Problem polega na tym, że dzisiaj z jednej strony produkujemy go zdecydowanie za dużo i bardzo duża część sprzedawanych przez nas wyrobów z tworzyw sztucznych byłaby zbędna, ale z drugiej strony mamy też zasoby kopalne, których potrzebujemy do produkcji.

Ponieważ w Europie Środkowej wskaźnik recyklingu materiałów opakowaniowych jest całkiem niezły, a reszta często trafia do recyklingu termicznego, który dzięki dobrym systemom filtracyjnym nie jest tak szkodliwy dla środowiska, jak ich reputacja, plastiku w zasadzie nie trzeba demonizować. Oczywiście mniej plastiku jest dobre dla nas wszystkich i dla naszej planety. Niemniej jednak tworzywo sztuczne ma po prostu wyjątkowe możliwości jako materiał, a jako materiał opakowaniowy dobrze nadaje się do transportu, ponieważ jest lekki. Rozwiązanie: bioplastik!

Wizjonerskie opakowanie: trzcina cukrowa zamiast ropy naftowej

Więc jaka jest alternatywa? Hands On Veggies warzywami stoi - tak samo opakowania! Nasze tuby są wykonane z bioplastiku z trzciny cukrowej i oczywiście nadają się do recyklingu. Surowiec do tego jest produktem odpadowym w przemyśle cukrowniczym – wygrana-wygrana! Pomaga nam to zmniejszyć nasz ślad CO i zmniejszyć emisję CO2! Podczas produkcji materiału, 3 razy więcej CO2 jest neutralizowane na tonę, co pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych.

A co potem…?

Jeśli opakowanie Twojeo balsamu lub odżywki jest już puste, możesz pomóc nam oszczędzać zasoby: jakkolwiek banalnie to brzmi, ale jeśli zawsze będziesz opróżniać tubki, pod koniec roku możemy napełnić o jedną tubkę mniej. Ponadto najważniejsze jest to, że za swoje wydane pieniądze dostajesz więcej. Podczas utylizacji należy zwrócić uwagę na regionalne przepisy dotyczące utylizacji odpadów.

Aby wydobyć pozostałości z tuby:

  1. Najpierw potrząśnij zawartością tubki w dół (w kierunku zakrętki)
  2. Przetnij tubkę na krzyż nożyczkami - upewnij się, że dolna część nie znajduje się zbyt głęboko, aby palce mogły dotrzeć aż do zakrętki.
  3. Teraz możesz korzystać z ukrytych zasobów! Często w tubie zostaje o wiele więcej produktu, niż przypuszczasz
  4. Jeśli nadal coś pozostało, po prostu załóż z powrotem górną część tubki, aby nadal miała ochronę na ostatnią misję, a balsam do ciała nie wysechł!

Możesz również z łatwością umyć i ponownie użyć puszki z aerozolem naszych dezodorantów. Używamy go do spryskiwania roślin domowych, nawilżania wyhodowanych przez siebie kiełków lub przygotowywania z naszymi pociechami sprayów przeciw potworom. Wyobraźnia nie ma granic, a przytoczone rozwiązania są naprawdę praktyczne!

Polecamy