Co to jest odżywka i jak prawidłowo jej używać?

Odżywka do włosów jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji. Ten popularny produkt pielęgnacyjny jest stosowany na mokre lub wilgotne włosy i obiecuje intensywną pielęgnację, która chroni włosy przed rozdwajaniem się końcówek i wysuszeniem.

Powierzchnia naszych włosów zbudowana jest w podobny sposób jak szyszka sosny i składa się z pojedynczych łusek, które nakładają się jedna na drugą. Poprzez mycie szamponem i towarzyszące temu oczyszczanie łuski włosów otwierają się. Odżywka zawiera składniki odżywcze, które ponownie zamykają tę warstwę i wygładzają włosy. Dobra pielęgnacja jednocześnie odżywia i chroni włosy. Zamknięta łuska sprawia, że włosy są nie tylko mniej podatne na wpływy środowiska, takie jak promieniowanie UV czy wiatr, ale także zyskują wspaniały, zdrowy połysk.

Rodzaje odżywek i sposób ich stosowania

Istnieją dwa rodzaje odżywek, które stosuje się w różny sposób:

Odżywka do spłukiwania

Jak stosować naszą odżywkę Repair & Care do włosów zniszczonych:

  1. Najpierw dokładnie spłucz z włosów pianę szamponu czystą wodą
  2. Zbierz włosy wokół uszu w kucyk
  3. Rozprowadź niewielką ilość odżywki na całej długości (nie nakładaj odżywki bezpośrednio na skórę głowy, bo przyspiesza to przetłuszczanie)
  4. Teraz ponownie dokładnie spłucz włosy czystą wodą, aż staną się gładkie i elastyczne

Odżywka bez spłukiwania

Jak sama nazwa wskazuje, odżywkę bez spłukiwania nakłada się dopiero po umyciu:

  • Rozpyl dozę odżywki zapobiegającej puszeniu lub zastosuj odzywkę bez spłukiwania do loków na całej długości długości włosów osuszonych ręcznikiem – gotowe!

Specjalny balsam myjący typu co-wash

Ten sposób jest obecnie bardzo modny: jeśli masz bardzo suche włosy, możesz zrezygnować z szamponu i od razu użyć odżywki. Po prostu użyj jej w ten sam sposób, w jaki używasz szamponu, a następnie spłucz. Mycie z odżywką jest wyjątkowo łagodne dla włosów farbowanych, a przede wszystkim sprawia, że loki są pięknie wypielęgnowane i zdrowe!

Wszystkie nasze odżywki są oczywiście w 100% wegańskie, organiczne i nie zawierają silikonów, siarczanów ani innych syntetycznych substancji, takich jak konserwanty. Bogate w składniki odżywcze ekstrakty warzywne, organiczne fermenty i inne cenne składniki roślinne zapewniają skuteczną pielęgnację.

Odpowiednia odżywka do każdego typu włosów

Anti-Frizz Leave-In Conditioner

Lekka odżywka w sprayu z dodatkiem ogórka ujarzmia włosy, ułatwia ich rozczesywanie i wygładza.

Leave-In Conditioner do włosów kręconych

Przemienia niesforną grzywę we wspaniałe loki, a przy tym dodaje im sprężystości i podkreśla skręt.

Repair & Care Conditioner

Na nagłe wypadki i dla wymagających włosów - z natychmiastowym efektem odbudowy, dodania sił i nawilżenia oraz poprawy struktury włosów!

Znalazłaś już odpowiednią odżywkę do swojego typu włosów? Z niecierpliwością czekamy na Twoją opinię i recenzje naszych produktów!

Polecamy