Detoks dla skóry: karczoch

Starożytna śródziemnomorska roślina uprawna

Rzymianie i Grecy sadzili karczochy już w starożytności, aby wykorzystać je w śródziemnomorskich przepisach do przyrządzania charakterystycznych potraw. Pączek, który jest spokrewniony z ostem, nie tylko dobrze smakuje, ale jest również bardzo zdrowy. Na przykład zawiera beta-karoten, prekursor witaminy A, witamin z grupy B, wapnia i żelaza.

Jako roślina lecznicza ceniona była przede wszystkim za pozytywne działanie na nasz układ pokarmowy. Warzywa z regionu śródziemnomorskiego zawierają wiele gorzkich substancji, które pobudzają metabolizm i wspomagają trawienie. Chcąc obniżyć poziom cholesterolu, warto też częściej sięgać po karczoch, który również stymuluje trawienie tłuszczów.

Dodatkowo działa ochronnie na naszą wątrobę oraz działa odtruwająco. Jeśli włączysz karczochy do swojej diety podczas kuracji detoksykacyjnej, możesz ją optymalnie wesprzeć: wspomaga również usuwanie produktów przemiany materii.

Cudowna broń przeciw starzeniu się skóry

Wymienione gorzkie substancje są również bardzo dobre dla naszej skóry:
Nie tylko stymulują nasze trawienie, ale także metabolizm skóry. Dodatkowa dawka przeciwutleniaczy zapobiega również tworzeniu się wolnych rodników. W ten sposób stymulowana jest produkcja kolagenu w skórze, ogólnie poprawia się jej struktura i stymulowana jest regeneracja komórek.

Cudowna roślina może zatem zapobiegać starzeniu się skóry i chronić przed wpływami środowiska. Ekstrakt z karczocha jest również niezwykle skuteczny w ujędrnianiu skóry. Zapewnia większą sprężystość i witalność.

W naszych produktach wykorzystaliśmy te wspaniałe właściwości pąka kwiatowego:
W ujędrniającym organicznym żelu pod prysznic i ujędrniającym organicznym balsamie do ciała używamy ekstraktu z karczocha w połączeniu z eterycznym olejkiem lawendowym. W połączeniu z ekologicznym dezodorantem Stay fresh z karczochami i różą pachniesz niebiańsko kwiatowo!

Polecamy