Do czego służą fermenty stosowane w kosmetykach?

Warzywa są świetne - ale fermentowane, jeszcze lepsze

Oczywiście, organiczne kosmetyki roślinne są zawsze świetne, ponieważ rozpieszczają Twoją skórę cennymi składnikami i są całkowicie naturalne. Ale staje się jeszcze lepszy dzięki zastosowaniu sfermentowanych składników, ponieważ mają one kilka zalet.

Sfermentowane składniki przekonują trzema zaletami

Zaleta numer 1: Niektóre sfermentowane składniki sprawiają, że produkty są trwałe i zastępują konserwanty

Fermentowane potrawy, takie jak jogurt, kombucha czy kiszona kapusta, mają stałe miejsce w kuchni, ponieważ nie tylko smakują wyśmienicie, ale są też naprawdę zdrowe. W procesie fermentacji można przekształcić naturalne materiały, zwykle poprzez dodanie specjalnych enzymów lub bakterii, takich jak Lactobacillus, w taki sposób, aby przeciwdziałać namnażaniu się niepożądanych bakterii i grzybów. A jeśli w ten sposób można konserwować żywność, dlaczego nie produkty kosmetyczne? Właśnie.

Używając sfermentowanych składników, możemy obejść się bez syntetycznych konserwantów, a tym samym niepotrzebnych wypełniaczy w naszych produktach, a tak naprawdę dostarczamy tylko skoncentrowaną organiczną moc roślin. Fajnie, prawda?

Zaleta numer 2: dzięki fermentacji składniki roślinne stają się jeszcze bardziej dostępne

Proces fermentacji prowadzi do tego, że składniki roślin są rozkładane na różne substancje czynne. W ten sposób wiele składników aktywnych staje się jeszcze lepszych, a nawet przede wszystkim dostępnych, a wiele roślin może tylko w ten sposób rozwinąć swój pełny potencjał. I właśnie z tego powodu sfermentowane składniki szczególnie skutecznie i intensywnie pielęgnują skórę i włosy.

Zaleta numer 3: Fermentowane składniki są łatwiejsze do tolerowania

Kiedy mikroorganizmy się rozkładają, nie tylko staje się dostępnych więcej składników aktywnych, ale także mogą być lepiej rozpoznawane i wchłaniane przez nasz organizm. Dlatego składniki ziołowe są zwykle lepiej tolerowane po fermentacji i lepiej dostosowane do skóry wrażliwej.

Tak działają nasze fermentowane składniki

Produkty Hands on Veggies oparte są na cennych organicznych olejach roślinnych i organicznych hydrolatach. Dodajemy do nich wyselekcjonowane fermenty, które nadają naszym produktom szczególnie dobre właściwości.

Ferment Lactobacillus

Lactobacillus - który jest zwykle używany do produkcji żywności, takiej jak kimchi lub kiszona kapusta - ekstrahuje ten ferment z pożywki w specjalnym procesie. Posiada szerokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe, zwłaszcza przeciwko bakteriom, oraz intensywnie nawilżające.

Ferment kokosowy (Lactobacillus / Cocos Nucifera Fruit Extract)

Ferment ten jest idealnym dodatkiem do naszego pierwszego fermentu i skutecznie zapobiega rozwojowi drożdży i pleśni. Powstaje w wyniku fermentacji orzechów kokosowych szczepem Lactobacillus i nie tylko posiada cenne właściwości przeciwgrzybicze, ale także sprawia, że nasze produkty są wyjątkowo delikatne i nawilżające.

Ferment bambusowy (Lactobacillus / Arundinaria Gigantea Ferment Filtrate)

W konwencjonalnych produktach kosmetycznych silikon zapewnia gładką konsystencję oraz dobrze znane, typowe uczucie gładkości na skórze i włosach. Bambus jest naturalnym źródłem dwutlenku krzemu i dlatego stanowi naturalną alternatywę dla silikonu. W naszych produktach ferment bambusowy nabiera swojej funkcji między innymi - całkowicie naturalnie i bez niepożądanych efektów ubocznych silikonu, takich jak przerażający efekt narostu. Wręcz przeciwnie, bambusowy ferment sprawia, że włosy są cudownie jędrne i podtrzymują ich naturalny blask.

Fermentowane składniki dodatkowo pielęgnują skórę i włosy

Jak widać, fermentowane składniki mają szereg zalet. Są szczególnie dobrze tolerowane, służą jako naturalne konserwanty, a także działają intensywnie nawilżająco, przeciwbakteryjnie czy przeciwgrzybiczo. Fermentacja zapewnia również, że cenne składniki ziołowe mogą być lepiej wchłaniane przez skórę. Dzięki temu możesz w wyjątkowy sposób rozpieszczać swoją skórę i włosy.

Polecamy