Pielęgnacja zaczyna się od żelu pod prysznic

Żel pod prysznic się skończł. Wczoraj poszedłem nawet do drogerii ... a co zapomniałem? Cóż, mogę to dostać również w supermarkecie. Tak szybko, na półkę z kosmetykami i tubka zapakowana. Przecież to tylko żel pod prysznic. Przecież to nie ma znaczenia. Czy może nie?

Nie, nie bardzo. W porównaniu z innymi środkami czyszczącymi, żel pod prysznic wchodzi w kontakt z większością naszej powierzchni skóry, mianowicie około 1,75 m2, przy każdym zastosowaniu. W zależności od jakości składników i stosowania łagodnych środków powierzchniowo czynnych, sprawia że Twoja skóra jest nie tylko czysta, ale i zdrowa. Jeśli bilans czyszczenia i pielęgnacji nie działa, może szybko doprowadzić do wysuszenia i podrażnienia skóry. Dlatego też żele pod prysznic powinny nie tylko świetnie pachnieć (oczywiście ważna cecha), ale również reagować na wszystkie potrzeby skóry podczas mycia.

Ważnymi cechami jakościowymi żeli pod prysznic są na przykład:

  • Stosowanie wysokiej jakości składników i ich przetwarzanie: w tym przypadku surowce należy wybierać z taką samą dbałością, jak w przypadku innych produktów kosmetycznych. Proces produkcyjny może również wpływać na jakość składników. Żele pod prysznic z mieszaniem na zimno gwarantują na przykład szeroką konserwację składników odżywczych surowców roślinnych.
  • Odtłuszczające i nawilżające składniki, takie jak oleje roślinne lub niektóre enzymy, równoważą efekt odtłuszczania żeli pod prysznic na skórze. Tutaj efekt czyszczenia i pielęgnacji jest szczególnie dobrze skoordynowany.
  • Zapach twojego ulubionego żelu pod prysznic powinien być spowodowany naturalnymi olejkami eterycznymi. W najlepszym przypadku z certyfikowanej uprawy ekologicznej, ponieważ jest to zdecydowanie jedna z ich cech jakościowych. Idealne doznanie zapachowe nawet dodaje wkład olejków eterycznych do efektu pielęgnacji!
  • Zrównoważona kompozycja łagodnych cukrowych środków powierzchniowo czynnych delikatnie oczyszcza skórę, nie podrażnia i nie uwrażliwia skóry. Rezygnacja ze środków powierzchniowo czynnych zawierających siarczan jest pierwszym krokiem we właściwym kierunku.
  • Cechy dobrej mieszanki środka powierzchniowo czynnego obejmują jego zdolność do przekształcania się w pianę po użyciu. Aby móc dobrze rozprowadzić żel pod prysznic, a także o tyle przyjemniej jest wziąć prysznic, nie należy lekceważyć pianki.

Polecamy