Wypadanie włosów: skąd się bierze i zrobić z tym problemem

Każdy z nas traci dziennie około 100 włosów

Wielu z nas denerwuje wypadanie włosów kiedy regularnie znajdują je na szczotce, swetrze lub w zlewie. Zebraliśmy informacje dotyczące powodów wypadania włosów oraz wskazówki, które pomogą Ci je ograniczyć.

Każdy z nas każdego dnia traci pewną ilość włosów. Jako prawidłową ilość podaje się około 100 sztuk, co oczywiście jest nieco trudne do sprawdzenia, pewnie nie chcesz liczyć każdego włosa na swojej szczotce ...

Jeśli masz wrażenie, że tracisz więcej włosów niż normalnie, ważne jest, aby obserwować sytuację.

Jaka jest przyczyna wypadania włosów?

Nasze włosy zaczynają się zmieniać zwykle od 25 roku życia. Stają się cieńsze i często jest trochę mniej. U mężczyzn genetyczna utrata włosów często pojawia się między 30 a 40 rokiem życia - u kobiet nieco później, około 50 roku życia.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele:

  • odżywianie
  • niedobór witamin
  • stres
  • wahania hormonalne
  • leki
  • choroby
  • genetyka

Często wystarczy trochę pomyśleć o tym, co się ostatnio zmieniło. Czasami wyzwalaczem jest stresująca sytuacja, przeprowadzka lub ciąża. Powinieneś również zastanowić się, czy coś zmieniło się w Twojej diecie. Przyczyną może być również zmiana pór roku - na przykład niektórzy regularnie jesienią mają fazę silnego wypadania włosów...

Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny i nie widzisz poprawy w przypadku łagodniejszych produktów pielęgnacyjnych, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem. Za wypadanie włosów mogą również odpowiadać problemy hormonalne lub niedobór żelaza.

Co możesz zrobić z wypadaniem włosów?

Najpierw przejdź na produkty do pielęgnacji włosów z łagodnymi środkami powierzchniowo czynnymi. Wiele siarczanów i innych składników oczyszcza tak intensywnie, że niszczą barierę skórną skóry głowy i sprawiają, że jest ona przepuszczalna dla patogenów i innych rzeczy. Możesz również wykonać maskę na skórę głowy, która na przykład wspomaga krążenie krwi. Na dłuższą metę może również pomóc rzadsze mycie włosów i po prostu używanie mniejszej liczby produktów.

Pomoc w nagłych wypadkach dla zestresowanej skóry głowy

Jeśli Twoja skóra głowy jest podrażniona i swędząca, możesz szybko temu zaradzić prostym, samodzielnie wykonanym preparatem na noc:

Możesz wmasować czysty kokos lub oliwę z oliwek w skórę głowy przed snem i zmyć ją następnego ranka. Olejek nawilża skórę, a olej kokosowy działa antyseptycznie i oczyszcza.

Jeśli masz bardzo suchą skórę, możesz również wymieszać kilka kropli oleju z kiełków pszenicy, jojoby lub olejku migdałowego z odrobiną pokruszonego awokado, nałożyć, pozostawić na 20-30 minut i zmyć łagodnym szamponem.

Polecamy