Zadbaj o swoje loki za pomocą metody Curly Girl

Z naturalnym oczyszczaniem i pielęgnacją wymarzonych loków

Po pierwsze: chemia jest (nie) naturalnym wrogiem twoich naturalnych loków ;) Wysusza włosy i sprawia, że stają się kruche i matowe. Nawet jeśli twoje loki mogą na początku wyglądać świetnie, to tylko efekt wizualny. Pielęgnacja - bez rezultatu! Lepiej: czyszczenie i pielęgnacja naturalnymi składnikami. Jeszcze lepiej: metoda Curly Girl z naturalnymi kosmetykami!

Metoda ta została opracowana w 2001 roku przez Amerykankę Lorraine Massey i stanowiła wówczas rewolucyjne, nowe podejście do pielęgnacji naturalnych loków, która od dawna znana jest w USA, a obecnie zyskuje coraz większą popularność także w tym kraju. I słusznie, ponieważ dzięki niemu ożywiono niezliczone kręcone głowy.

Niezależnie od tego, czy masz mocne, czy lekkie loki, czy fale, metoda Curly Girl może również przekształcić Twoje włosy w nieodparty blask. To klucz do maksymalnego nawilżenia włosów. Jeśli jednak wyczyściłeś i pielęgnowałeś włosy konwencjonalnymi kosmetykami, może minąć trochę czasu, zanim pozostałości chemiczne, takie jak silikon, ponownie się zmyją. Nawet zbudowanie naturalnej warstwy ochronnej nie działa z dnia na dzień, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość do momentu, gdy pierwsze efekty będą widoczne. Ale nie pozwól, żeby cię to przygnębiło, po prostu wskocz na głęboki koniec. No to ruszamy!

The Curly Girl How-To

Zasadniczo należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Tak:

 • Łagodne, nawilżające i rozpuszczalne składniki

Nie:

 • agresywne środki powierzchniowo czynne, takie jak siarczany itp.
 • alkohol
 • silikon
 • oleje mineralne
 • woski
 • ciepło

Ponieważ wysusza to włosy i może również prowadzić do przerażającego efektu narastania.

Rezultat: zminimalizowane wysuszenie i uzupełnienie zapasów wilgoci we włosach - dla zdrowych, pełnych sprężystych loków.

5 kroków do wymarzonych loków: mycie, pielęgnacja, stylizacja, suszenie i używanie

 1. Mycie: Metoda Curly Girl to zawsze maksymalne nawilżenie włosów. Oczywiście dotyczy to również czyszczenia, dlatego należy używać wyłącznie łagodnych, bezsiarczanowych szamponów z cukrowymi środkami powierzchniowo czynnymi. Jeśli twoje włosy są bardzo suche, można umyć je na przemian z tylko odżywką.
 2. Pielęgnacja: Po umyciu - szamponem lub odżywką - jako pielęgnację nakłada się na włosy bogatą odżywkę. Dobrze wmasuj, a następnie spłucz ponownie dużą ilością letniej wody.
 3. Styl: Teraz możesz stylizować włosy, jak chcesz. Użyj naturalnej odżywki bez spłukiwania dla dodatkowej pielęgnacji i delikatnie rozczesz włosy palcami. Grzebienie i szczotki są tematem tabu!
 4. Suszenie: Podczas suszenia zdecydowanie należy unikać ciepła i zamiast tego delikatnie wysuszyć włosy na powietrzu, w ręczniku, starej koszulce lub specjalnym turbanie z mikrofibry.
 5. Go: Aby odświeżyć loki następnego dnia, często wystarczy kilka kropel czystej wody i trochę ugniatania. Poza tym sprawdzają się tu również naturalne odżywki bez spłukiwania do spryskiwania. Po prostu wypróbuj to, co jest najlepsze dla Ciebie i Twoich włosów.

Polecamy